Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Poradnik

Dowiedz się, co Brytyjczycy robią w wolnym czasie!

Dowiedz się, co Brytyjczycy robią w wolnym czasie!

Zastanawiasz się, jak mieszkańcy Wysp spędzają popołudnia i weekendy? Ich zwyczaje nie różnią się zbytnio od naszych, ale można wymienić kilka typowo „wyspiarskich” aktywności. Krótko omawiamy, co Brytyjczycy robią w wolnym czasie!

Co Brytyjczycy robią w wolnym czasie?

Obywatele Wielkiej Brytanii po szkole i pracy zwykle surfują w Internecie, oglądają telewizję i spotykają się ze znajomymi. Charakterystyczną rozrywką wyspiarzy jest jednak przesiadywanie w pubie przy kuflu pysznego piwa i tradycyjnych przekąskach, takich jak np. pork crackling, czyli prażone wieprzowe skórki. Kobiety w tym czasie udają się na shopping albo wychodzą na kawę, herbatę czy wino.

Brytyjczycy lubią też uprawiać sport. Popularny jest krykiet (od kwietnia do sierpnia), ale największym powodzeniem cieszy się oczywiście piłka nożna, czyli soccer. Grają w nią przedstawiciele niemalże wszystkich grup wiekowych. Dzieci w wieku szkolnym zwykle mają swoje klasowe drużyny, ale istnieje też wiele zespołów amatorskich. Wiele korporacji również zachęca swoich pracowników do aktywności w ten właśnie sposób.

Interesują Cię zwyczaje Brytyjczyków? Zapisz się na angielski Warszawa, by móc lepiej je poznawać.

Jak relaksują się mieszkańcy Wielkiej Brytanii?

Brytyjczycy podobnie jak Polacy lubią też grilla, czyli barbecue. Gdy tylko pogoda dopisuje, smażą żeberka, kiełbaski i inne przysmaki w towarzystwie rodziny oraz znajomych. Ponieważ w Wielkiej Brytanii powszechne są domki jednorodzinne z ogródkami, często na wspólną ucztę zaprasza się też sąsiadów.

Wyspiarze chętnie korzystają także z dostępu do morza. Popularne są rodzinne wycieczki na plażę czy nawet caravaning. W przyczepie kempingowej można spędzić cały weekend na wybrzeżu.

Chciałbyś wyjechać do Wielkiej Brytanii, by przekonać się, co Brytyjczycy robią w wolnym czasie? Jeśli przydałaby Ci się powtórka z języka, angielski online pomoże Ci odświeżyć pamięć albo opanować podstawy!