Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Poradnik

Naturalne szampony do włosów – co je charakteryzuje?

Naturalne szampony do włosów – co je charakteryzuje?

Wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów jest w dzisiejszych czasach wręcz olbrzymi, a na dodatek pojawiają się kolejne możliwości. Wśród wybierających ekologiczne i naturalne produkty panuje moda, aby wybierać te, które są pozbawione mocnych detergentów, jak np. SLS. Czym charakteryzują się naturalne szampony bez SLS? Dla kogo będą idealnym wyborem?

Co wyróżnia szampony naturalne bez SLS?

Czym charakteryzują się naturalne szampony, które można kupić między innymi na https://sklepanwen.pl/kategoria/szampony-do-wlosow? Z pewnością są one dużo delikatniejsze od klasycznych produktów, gdzie w większości można znaleźć mocne surfaktanty w składzie. Naturalne szampony cechują się formułą, która zazwyczaj nieco mniej się pieni. Może to powodować mylne wrażenie, że skóra głowy i włosy są gorzej czyszczone. Tymczasem wykorzystując odpowiednią technikę produkty te są równie skuteczne i nie powodują przesuszenia skóry głowy.

Komu polecane są szampony naturalne?

Naturalne szampony, które w swoim składzie nie zawierają SLS, to produkty dedykowane osobom potrzebującym delikatnej pielęgnacji. Warto rozważyć ich zakup, gdy pojawia się problem związany z nadmiernym łuszczeniem się i przesuszaniem skóry głowy, a także w poważniejszych schorzeniach, jak na przykład AZS lub ŁZS. Zawsze w takich przypadkach niezwykle ważna jest konsultacja z ekspertem, który pomoże dobrać rodzaj substancji do konkretnych problemów skórnych i potrzeb.

Szampony naturalne są również na dłuższą metę dobrym wyborem dla osób, które intensywnie trenują. Przy codziennych ćwiczeniach skóra głowy produkuje więcej łoju, przez co trzeba ją częściej oczyszczać. Do tego celu najlepiej wybierać kosmetyki, które nie będą powodowały podrażnień i przesuszania, a także świetnie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. 

Jakie są efekty stosowania naturalnych szamponów?

Naturalne szampony bez SLS, jeśli są odpowiednio stosowane, sprawiają, że skóra głowy jest czysta i świeża, ale niepozbawiona naturalnej bariery ochronnej. Przekłada się to na lepszy stan włosów i skóry głowy. Kondycja włosów jest zdecydowanie lepsza, ponieważ naturalne szampony korzystnie oddziałują na ich cebulki. Dzięki temu fryzura staje się lżejsza i puszysta. 

Naturalne produkty są świetną opcją do codziennej, łagodnej pielęgnacji. Jednak nie u każdego się sprawdzą. Dobrze dobrane przynoszą bardzo pozytywne efekty, natomiast w przypadku poważniejszych chorób skóry głowy, ich wybór najlepiej skonsultować z lekarzem. 

Czym jest SLS?

SLS, które znajduje się często w składzie produktów kosmetycznych to Sodium Lauryl Sulfate, czyli Laurylosiarczan sodu – związek chemiczny należący do substancji powierzchniowo-czynnych. Jest to bardzo silny detergent stosowany w przemyśle kosmetycznym. Dodanie tej substancji do szamponu sprawia, że zyskuje on odpowiednią konsystencję oraz pieni się podczas nakładania, co przekłada się na łatwiejsze mycie włosów. Zdecydowanie jednak poleca się stosować naturalne szampony, ponieważ nie oddziałują one na włosy i skórę głowy w niekorzystny sposób.