Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Szkolenia

Kursy programowania online dla dzieci –pomysł na fajne hobby i przyszłość zawodową

Kursy programowania online dla dzieci –pomysł na fajne hobby i przyszłość zawodową

Kursy programowania online dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością. Jako zajęcia dodatkowe pozwalają dziecku rozwijać umiejętności, pozwalają mu spędzać czas przy komputerze, ale efektywnie. Obecnie na rynku funkcjonuje sporo firm, które organizują kursy programowania online dla dzieci w atrakcyjnej i efektywnej formie.

Dzieci szybko zaczynają interesować się nowinkami. Kursy programowania online dla dzieci są idealną formą nabywania nowych umiejętności – zawód programisty jest bardzo przyszłościowy, programowanie jest ciekawe, dziecko widzi efekty swojej nauki, więc tym bardziej się angażuje. Oczywiście zanim dziecko zostanie programistą, musi poświęcić sporo czasu na tradycyjną naukę. Nie da się zostać programistą bez umiejętności analitycznego myślenia, znajomości matematyki itd. A tego dziecko uczy się z reguły w szkole. Niemniej kursy programowania online dla dzieci są świetną opcją, jeśli rodzic szuka dla swojego dziecka zajęć dodatkowych.

Nauka programowania – dlaczego warto zaczynać już od dziecka?

Programista to zawód przyszłości. Programowanie to nie tylko umiejętność pisania kodu, który „zadziała”. Trudno obecnie znaleźć urządzenia, które nie opierają się na oprogramowaniu – telefony komórkowe, artykuły gospodarstwa domowego, rozwijający się coraz powszechniej internet rzeczy powoduje że programista to zawód, który z pewnością nie odejdzie w zapomnienie w najbliższym czasie.

Stąd jeśli rodzic widzi, że dziecko zaczyna interesować się komputerami, nie powinien dla zasady ograniczać dziecku dostępu do urządzeń. Ważne jedynie, aby umiał dziecko zainteresować nie tylko np. grami. Oczywiście małe dziecko nie nauczy się pisania kodu, ale już np. składanie elementów graficznych w prostej aplikacji, które odpowiednio ułożone dają odpowiedni efekt już jest w stanie nauczyć dziecko pewnego sposobu myślenia.

Kursy programowania online dla dzieci to świetna rozrywka dla dziecka i bardzo efektywna metoda jego rozwoju. Dziecko uczy się programować, widząc, że pewne jego działania wywołują określone skutki. Zaczyna się od bardzo prostych rzeczy, nierzadko połączonych np. z programowaniem nie konkretnej aplikacji, ale maszyn z klocków Lego.

Kursy programowania online dla dzieci pozwalają dzieciom obyć się z nowoczesnymi technologiami i nowinkami technicznymi, uczy je logicznego myślenia. Przekłada się to również na inne obszary edukacji dziecka. Takie szkolenia z programowania dla dzieci rozwijają kreatywność i wyobraźnię, uczą dziecko cierpliwości i dążenia do zaplanowanego celu, uczą rozwiązywania problemów. Oczywiście od tych najprostszych, po coraz bardziej skomplikowane (więcej informacji o kursach programowania dla dzieci znajdziesz tutaj https://szkoleniaikursyonline.pl/kursy-programowania-online-dla-dzieci/.

Kursy programowania online dla dzieci – jak to wygląda?

Najczęściej takie szkolenia mają formę webinarów albo tzw. boot campów. Są to spotkania online, odbywające się w określonych godzinach. Zajęcia są dostosowane do wieku dziecka, zarówno pod względem czasu trwania, jak i merytorycznej zawartości. Nauka programowania dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym odbywa się najczęściej przez zabawę. Starsze dzieci dostają już do rozwiązywania określone zadania.

Dzieci naukę programowania rozpoczynają najczęściej od programowania wizualnego. Świetnie sprawdzają się tutaj programy typu Scratch czy Baltie. Dopiero później przychodzą języki programowania – Java, C++ i inne.

Kursy programowania online dla dzieci niekoniecznie muszą być drogie. Do tego sporo firm szkoleniowych organizuje takie szkolenia z dofinansowaniem. Co więcej, niektóre szkoły w ramach zajęć dodatkowych również organizuje takie zajęcia. Co więcej – takie kursy programowania online dla dzieci pozwalają np. dzieciom nieśmiałym na przecieranie szlaków w kontaktach z rówieśnikami, opanować lęk przed nieznanym. Są zatem nie tylko świetnym sposobem na nowe hobby czy nową wiedzę, ale również na pracę nad dzieckiem od strony jego socjalizacji.

Kursy programowania online dla dzieci nie różnią się w zasadzie niczym od tych, odbywających się na zajęciach grupowych w sali komputerowej. Dziecko widzi wykładowcę, może zadawać mu pytania, nierzadko ma również kontakt głosowy z innymi dziećmi.

Kursy tego typu potrafią być bardzo skuteczne, o ile są organizowane przez osoby posiadające nie tylko fachową wiedzę i doświadczenie w zakresie programowania, ale przede wszystkim potrafiące odpowiednio dotrzeć do małego człowieka, nieobeznanego jeszcze ze światem.

Może też być tak, że udział w kursie programowania online dla dzieci niekoniecznie spowoduje, że dziecko zostanie programistą. Może się okazać, że w pewnym momencie dziecko zwyczajnie się znudzi albo rodzice stwierdzą, że to jednak nie dla niego. Nic straconego. Dobry kurs programowania online dla dzieci uczy dzieci nie tylko programowania.

O szkoleniach online dla dzieci i młodzieży możesz poczytać na blogu, dedykowanym szkoleniom i kursom online: https://szkoleniaikursyonline.pl/.