Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

JęzykiPoradniki

Jak szybko opanować język francuski?

Jak szybko opanować język francuski?

Język francuski jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków obcych, których we własnym zakresie uczą się Polacy. Większość rozpoczyna swoją przygodę z tym językiem uczęszczając na profesjonalny kurs języka francuskiego. Regularne lekcje zwykle nie są jednak w pełni wystarczające, aby szybko opanować sztukę władania językiem obcym – niezbędne jest dodatkowe szlifowanie umiejętności językowych poza regularnymi zajęciami w szkole językowej. Jak uczyć się francuskiego w domu, aby osiągnąć jak najlepsze i najszybsze rezultaty?

Kurs języka francuskiego a nauka w domu

Profesjonalny kurs języka francuskiego organizowany przez szkoły językowe jest doskonałym początkiem nauki języka obcego. Podczas zajęć uczestnicy kursu poznają podstawowe zasady funkcjonowania języka, różnice między nim, a językiem ojczystym oraz otrzymują solidną bazę do dalszej nauki. Kurs języka francuskiego jest prowadzony przez doświadczonych lektorów, którzy nie tylko biegle posługują się danym językiem obcym, ale przeszli także odpowiednie przygotowanie dydaktyczne pozwalające im na przekazywanie swojej wiedzy uczniom. Samo uczęszczanie na nawet najlepszy kurs językowy nie gwarantuje jednak opanowania języka obcego.

język francuski

Aby szybko nauczyć się władać językiem obcym na poziomie komunikatywnym, niezbędna jest bowiem samodzielna praca w domu. Polega ona głównie na powtarzaniu materiału zaprezentowanego w czasie kursu, nauce nowych słówek, zwrotów i zasad gramatycznych oraz trenowaniu ich wykorzystania w codziennych sytuacjach. W czasie samodzielnej nauki warto wspomagać się dodatkowymi pomocami naukowymi, które zostały stworzone specjalnie w celu przyspieszenia i zwiększenia skuteczności samodzielnej nauki języka obcego. Do najskuteczniejszych pomocy językowych do nauki francuskiego należą fiszki.

Domowy kurs języka francuskiego z fiszkami

Fiszki to nowoczesne pomoce naukowe, które są wykorzystywane w wielu dziedzinach. Jedną z nich jest nauka języków obcych, która w dużej mierze opiera się na działaniach pamięciowych – nowy materiał musi być nie tylko zrozumiany, ale także utrwalony w pamięci, aby możliwe było korzystanie z nowo nabytej wiedzy w codziennych sytuacjach. Fiszki doskonale sprawdzają się zarówno do nauki nowych słówek i zwrotów, jak i trenowania konstrukcji gramatycznych. Dostępne są na różnych poziomach zaawansowania, co pozwala na idealne dostosowanie zawartej w nich wiedzy do aktualnych umiejętności językowych.

Koncepcja fiszek polega na umożliwieniu nauki w dowolnym miejscu. Materiał możemy powtarzać zarówno w domu, podczas oglądania telewizji, przed snem i tuż po wstaniu z łóżka, jak i poza nim, w autobusie, podczas postoju w korkach, w przerwie od zajęć na uczelni, w czasie relaksu w parku oraz wszędzie tam, gdzie tylko przyjdzie nam ochota na naukę. W efekcie uczymy się częściej, a krócej, co pozytywnie wpływa na efekty pracy językowej oraz zwiększa zaangażowanie. Ogromną zaletą fiszek jest ich format – niewielkie kartoniki możemy zabierać ze sobą wszędzie, bez konieczności obciążania się książkami, słownikami czy innymi, dużo większymi pomocami naukowymi.

Podczas nauki dowolnej rzeczy warto jest znaleźć sobie odpowiednie czynniki motywacji, dzięki którym nauka będzie o wiele skuteczniejsza. Dzięki motywacji określimy dokładny cel i sens naszej nauki.