Perspektywy dla absolwentów studiów magisterskich na kierunku Budownictwo

Perspektywy dla absolwentów studiów magisterskich na kierunku Budownictwo

Budownictwo to kierunek studiów cieszący się od lat niesłabnącą popularnością. Z jednej strony większość kandydatów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko się na niego dostać i same studia nie należą do szczególnie łatwych, z drugiej perspektywy po takim kierunku są naprawdę obiecujące, a zajęcia niezwykle ciekawe. Niegdyś budownictwo można było studiować jedynie na politechnice, dzisiaj na szczęście jest już inaczej. Studia drugiego stopnia na kierunku Budownictwo w WSEiZ spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Program został ułożony w taki sposób, że kładzie nacisk na praktykę, jednakże nie brak w nim podstaw teoretycznych. Absolwenci studiów pierwszego stopnia powinni pójść dalej i uzupełnić swoją wiedzę, a tym samym bezproblemowo odnaleźć się na rynku pracy. Studia drugiego stopnia na kierunku Budownictwo na WSEiZ pozwalają rozwinąć skrzydła, ale również dają solidne podstawy, niezwykle cenione w branży. Każdy magister inżynier budownictwa ma przed sobą obiecujące perspektywy.

Dlaczego warto studiować Budownictwo?

Studia drugiego stopnia na kierunku Budownictwo w WSEiZ kształcą specjalistów, posiadających solidne zaplecze do tego, by pełnić niezwykle odpowiedzialne stanowiska. Same studia są przy tym ciekawe i poszerzają horyzonty. Po ich ukończeniu jest się przygotowanym do nadzorowania różnych prac budowlanych, ale i do kierowania procesem produkcji budowlanej. Magister inżynier budownictwa ma opanowane wszelkie zagadnienia dotyczące projektowania, zna zasady obliczenia, konstruowania i planowania poszczególnych obiektów zarówno jako całości, jak i jego najmniejszych elementów. Warto podkreślić, że studia drugiego stopnia na WSEiZ dają solidne podstawy do tego, ażeby ubiegać się o nadanie nieograniczonych uprawnień budowlanych.

Perspektywy po studiach II stopnia na kierunku Budownictwo

Budownictwo to kierunek studiów dające ogromne perspektywy. Rynek nieustannie się rozwija i wciąga kolejnych specjalistów, posiadających solidne zaplecze w postaci skończonych studiów. Warto wspomnieć również o tym, że absolwenci mogą bezproblemowo znaleźć pracę zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wiele możliwości zawodowych sprawia, że każda osoba, która ukończyła studia, może zająć się dokładnie tym, co ją interesuje. Magister inżynier budownictwa bezproblemowo odnajdzie się w przedsiębiorstwach budowlanych, w których może się zajmować nadzorem, ale również wykonywaniem poszczególnych prac. Osoby bardziej celujące w projektowanie sprawdzą się jako konstruktorzy w biurach projektowych. Specjaliści po budownictwie są również poszukiwani w samorządach terytorialnych, w działach gospodarki nieruchomościami. Ciekawym sektorem jest przemysł materiałów budowlanych, który chętnie zatrudnia osoby z solidnym zapleczem w postaci skończonych studiów. Oczywiście, mówiąc o perspektywach po studiach II stopnia na WSEiZ, nie sposób pominąć obszaru coraz częściej wybieranego przez absolwentów. Samodzielna działalność, a więc otwarcie firmy budowlanej to coś, o czym marzy spora część osób już na studiach. Solidna wiedza daje podstawy zarówno do tego, by pełnić w nich rolę konstruktora, jak i wykonawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *