Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Nauka

Perspektywy dla absolwentów studiów magisterskich na kierunku Budownictwo

Perspektywy dla absolwentów studiów magisterskich na kierunku Budownictwo

Budownictwo to kierunek studiów cieszący się od lat niesłabnącą popularnością. Z jednej strony większość kandydatów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ciężko się na niego dostać i same studia nie należą do szczególnie łatwych, z drugiej perspektywy po takim kierunku są naprawdę obiecujące, a zajęcia niezwykle ciekawe. Niegdyś budownictwo można było studiować jedynie na politechnice, dzisiaj na szczęście jest już inaczej. Studia drugiego stopnia na kierunku Budownictwo w WSEiZ spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Program został ułożony w taki sposób, że kładzie nacisk na praktykę, jednakże nie brak w nim podstaw teoretycznych. Absolwenci studiów pierwszego stopnia powinni pójść dalej i uzupełnić swoją wiedzę, a tym samym bezproblemowo odnaleźć się na rynku pracy. Studia drugiego stopnia na kierunku Budownictwo na WSEiZ pozwalają rozwinąć skrzydła, ale również dają solidne podstawy, niezwykle cenione w branży. Każdy magister inżynier budownictwa ma przed sobą obiecujące perspektywy.

Dlaczego warto studiować Budownictwo?

Studia drugiego stopnia na kierunku Budownictwo w WSEiZ kształcą specjalistów, posiadających solidne zaplecze do tego, by pełnić niezwykle odpowiedzialne stanowiska. Same studia są przy tym ciekawe i poszerzają horyzonty. Po ich ukończeniu jest się przygotowanym do nadzorowania różnych prac budowlanych, ale i do kierowania procesem produkcji budowlanej. Magister inżynier budownictwa ma opanowane wszelkie zagadnienia dotyczące projektowania, zna zasady obliczenia, konstruowania i planowania poszczególnych obiektów zarówno jako całości, jak i jego najmniejszych elementów. Warto podkreślić, że studia drugiego stopnia na WSEiZ dają solidne podstawy do tego, ażeby ubiegać się o nadanie nieograniczonych uprawnień budowlanych.

Perspektywy po studiach II stopnia na kierunku Budownictwo

Budownictwo to kierunek studiów dające ogromne perspektywy. Rynek nieustannie się rozwija i wciąga kolejnych specjalistów, posiadających solidne zaplecze w postaci skończonych studiów. Warto wspomnieć również o tym, że absolwenci mogą bezproblemowo znaleźć pracę zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Wiele możliwości zawodowych sprawia, że każda osoba, która ukończyła studia, może zająć się dokładnie tym, co ją interesuje. Magister inżynier budownictwa bezproblemowo odnajdzie się w przedsiębiorstwach budowlanych, w których może się zajmować nadzorem, ale również wykonywaniem poszczególnych prac. Osoby bardziej celujące w projektowanie sprawdzą się jako konstruktorzy w biurach projektowych. Specjaliści po budownictwie są również poszukiwani w samorządach terytorialnych, w działach gospodarki nieruchomościami. Ciekawym sektorem jest przemysł materiałów budowlanych, który chętnie zatrudnia osoby z solidnym zapleczem w postaci skończonych studiów. Oczywiście, mówiąc o perspektywach po studiach II stopnia na WSEiZ, nie sposób pominąć obszaru coraz częściej wybieranego przez absolwentów. Samodzielna działalność, a więc otwarcie firmy budowlanej to coś, o czym marzy spora część osób już na studiach. Solidna wiedza daje podstawy zarówno do tego, by pełnić w nich rolę konstruktora, jak i wykonawcy.

Zapoznaj się również z podobną tematyką artykułu: Ergonomia – czym jest?