Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Poradnik

Angielski dla firm online – czy to się opłaca?

Angielski dla firm online – czy to się opłaca?

Angielski to język umożliwiający porozumiewanie się na całym świecie, przydaje się on zarówno podczas podróży, jak i spotkań biznesowych. W wielu przypadkach jest on także nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania mniejszych czy większych przedsiębiorstw. Odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej, łatwiejsze stało się prowadzenie kontaktów biznesowych i handlowych z zagranicznymi partnerami. Z tego powodu, aby jak najefektywniej prowadzić swoje interesy niezbędny stał się język obcy.

Wielu młodych ludzi już na starcie na rynku pracy jest nieco przygotowanych na to wyzwanie, dzięki nauce najpopularniejszego z języków w szkole. Często jednak to nie wystarcza i właśnie dlatego potrzebują dodatkowych sposobów na ciągłe rozwijanie. Z kolei bardziej doświadczeni pracownicy, którzy rozpoczynali swoją karierę zanim angielski stał się głównym językiem w wielu szkołach, mogą mieć problem z jego samodzielnym opanowaniem. Wielu pracodawców wychodzi ku temu naprzeciw i zapisuje swój zespół na angielski dla firm online lub stacjonarnie.

Zaplanuj kurs

Zwykle gdy w przedsiębiorstwie planuje się takie szkolenie pierwszym pomysłem, który pada jest znalezienie szkoły językowej oferującej zajęcia stacjonarne z dojazdem do firmy. Co jednak w przypadku gdy pracuje się hybrydowo lub częściowo zdalnie? W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się angielski dla firm online.

Jak opowiedział nam przedstawiciel szkoły języka angielskiego dla firm online – Coaction.pl, ten sposób pozwoli połączyć się wspólnie wszystkim bez względu na to z jakiego miejsca pracują. Dodatkowo często do tego typu zajęć jest specjalna platforma, która umożliwi powtórki i ćwiczenia między kolejnymi lekcjami, a w efekcie pomoże w lepszym przyswajaniu materiału. Angielski dla firm online to również dobry sposób na poznanie się zespołu w bardziej nieformalny sposób.

Sprawdzaj postępy 

Jeśli angielski dla firm online jest już prowadzony od jakiegoś czasu śmiało sprawdzaj postępy swoich pracowników. Rozmowa mailowa z zagranicznym klientem? A może raport na podstawie anglojęzycznych źródeł? To dobre sposoby na przekonanie się ile umieją już Twoi pracownicy. Nie wahaj się dawać im takich zadań, będzie to dobrym sposobem na sprawdzenie wiedzy w praktyce. Zawsze pierwszy etap może stanowić przygotowanie szkicu wiadomości lub dokumentu, który następnie zostanie sprawdzony przez osobę mającą ocenienie umiejętności językowe.

W przypadku członków zespołu zaczynających angielski dla firm online od poziomu podstawowego lepiej ograniczyć się wyłącznie do krótkich form wykorzystania języka, na poziomie A1 lub A2 będzie mało możliwe stworzenie rzetelnych materiałów lub prezentacji. Tego typu zadania zostaw dla personelu średnio zaawansowanego, a najlepiej zaawansowanego, wykazującego się na firmowym kursie angielskiego online bardzo dobrymi umiejętnościami językowymi.

Poznaj nieograniczony wybór

Efekty kursu języka angielskiego dla firm online niejednokrotnie mogą Cię zaskoczyć, szereg dodatkowych materiałów i swobodniejsza metoda prowadzenia zajęć sprawi, że Twoi pracownicy będą mogli rozwijać swoje czytanie, słuchanie, pisanie czy mówienie tak samo dobrze lub nawet lepiej niż podczas stacjonarnych zajęć. Przede wszystkim nie musisz się ograniczać do szkół językowych w Twojej okolicy i możesz wybrać angielski dla firm online w miejscu pracującym na metodach najbardziej efektywnych.