Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Nauka

Maturzysto, czy już wybrałeś swój kierunek studiów? Studiuj w Warszawie!

Maturzysto, czy już wybrałeś swój kierunek studiów? Studiuj w Warszawie!

Przyszłość należy do Ciebie. Wybór potrzebnej na rynku pracy specjalizacji zapewni możliwość przebierania wśród ofert. Jeżeli profil studiów pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami, to rozwój pasji, na której można dobrze zarobić, jest wartością bezcenną.

Każdy dąży do osiągnięcia pewnego statusu materialnego, który zapewni mu odpowiedni standard życia. Można to osiągnąć poprzez zdobycie odpowiedniej wiedzy, której deficyt wskazuje rynek. Popularne kierunki studiów nie zawsze pokrywają się z zapotrzebowaniem na pracowników albo ta rywalizacja bywa bardzo zacięta. Jeżeli jest to nasz konik, to oczywiście warto się rozwijać mimo dużej konkurencji. Z drugiej strony pójście na specjalizację tylko ze względu na przyjaciół może skończyć się przerwaniem studiów. Jak wybrać kierunek, który zapewni nam radość ze studiowania i dobre perspektywy?

Kryminologia i kryminalistyka

Niektórzy maturzyści od lat interesują się zagadnieniami z różnych dziedzin nauki. Zwykle polega to na spędzaniu wolnego czasu i odkrywaniu tajników danego rzemiosła. Dla kogoś będzie to programowanie w C++, ktoś inny docieka praw wszechświata i teorii względności, a jeszcze ktoś zagłębia się w umysły przestępców, poszukując poszlak, motywów i wskazówek. Znajdowanie informacji jest jak łączenie kropek, które prowadzą nas do rozwiązania zagadki przestępstwa. Jest to swoista partia szachów z niewidzialnym przeciwnikiem. Dobrze rozegrana pozwala odkryć słabości i błędy, które popełnił przestępca. Dzięki Twojemu zaangażowaniu może dojść do ujęcia złoczyńcy. Taki nieustanny trening sprawia, że z czasem wyćwiczony umysł w sekundę potrafi analizować duże partie materiału. Osobę taką nazywa się zwykle ekspertem. Więcej informacji na temat kierunku Kryminalistyka i Kryminologia znaleźć można na https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/bezpieczenstwo-wewnetrzne/kryminologia-i-kryminalistyka.

Czy to moja specjalizacja?

Osoby, które potrafią rozwiązywać praktyczne problemy oraz analizują i przewidują różne scenariusze w codziennym życiu, mają prawdopodobnie to coś, co przydatne będzie w pracy kryminologa. Dobrym przykładem takiego podejścia, jest wybieganie w przyszłość i rozpatrywanie różnych wariantów przestępstwa podczas czytania książek lub oglądania seriali kryminalnych. Czy zdarza się, że wertując strony lektury, po pewnym czasie zawężasz grupę podejrzanych i umiesz uargumentować swoją decyzję racjonalnymi dowodami? W momencie, gdy opada kurtyna, nie czujesz zaskoczenia i jesteś w stanie określić motywy, a nawet profil przestępcy? Jeśli większość odpowiedzi jest twierdząca, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz dobrym, a nawet bardzo dobrym specjalistą. Czas więc podjąć realne wyzwania i przeanalizować sprawy, które wydarzyły się naprawdę.

Gdzie znajdę pracę?

Studia w Warszawie dają wiele możliwości rozwoju. Dzięki temu można znaleźć zatrudnienie w najbardziej prestiżowych jednostkach w kraju. Najlepsi nie szukają pracy, to ona ich szuka. Nie mniej na taki status trzeba sobie zasłużyć. Praktykę zdobyć można w wielu instytucjach, które mają do czynienia ze zbrodnią każdego dnia tak jak np. policja, służby specjalne czy pracownicy więziennictwa. Potrzebni są także specjaliści odpowiadający za szeroko rozumiane bezpieczeństwo wewnętrzne i publiczne. Nie może zabraknąć firm ochroniarskich i detektywistycznych, a także instytucji pomocy społecznej. Wachlarz zawodów jest duży, a wszystko zależy od zagadnień, które interesują przyszłych studentów kryminalistyki i kryminologii.

Trafny wybór kierunku studiów, jakim z pewnością jest kryminalistyka i kryminologia daje szerokie perspektywy rozwoju, a także ciekawej i pełnej wyzwań pracy. Jeżeli interesują Cię zagadnienia z tej dziedziny, a łamigłówki są po prostu dziecięcą igraszką, to odpowiedź o przyszłej drodze kariery jest jasna.

Zawód przedstawiciel handlowy jest idealnie stworzony do zdobycia pierwszych szlifów na rynku pracy. Pracę przedstawiciela handlowego można wykonywać będąc studentem jak i absolwentem studiów.