Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Nauka

Kim można zostać po technikum informatycznym?

Kim można zostać po technikum informatycznym?

Niezmiennie od wielu lat branża IT co roku notuje wzrost obrotów. Z jednej strony jej rozwój napędza przemysł elektroniczny, z drugiej zaś biznes softwarowy. W obu tych obszarach znajdą zatrudnienie absolwenci technikum informatycznego.

Wybór technikum może znacząco wpłynąć na naszą przyszłość nawet w dzisiejszych czasach, w których na rynku pracy jak nigdy dotąd cenione są elastyczność oraz zdolność szybkiej adaptacji do zmieniających się warunków. Nie mniej jednak program technikum informatycznego daje solidne podwaliny pod bardzo rentowne specjalizacje, na które wciąż popyt na rynku pracy pozostaje na tym samym wysokim poziomie.

Zatrudnienie zaraz po szkole

Na oferty pracy zaraz po ukończeniu technikum śmiało mogą liczyć najzdolniejsi absolwenci. Przy czym przymiotnik ten nie oddaje stricte wysokich stopni na świadectwie, lecz raczej ogrom wiedzy przyswojonej w trakcie nauki.

Informatyka jest tak szeroką dziedziną, że konieczne jest podzielenie jej na wąskie specjalizacje. Program nauczania w technikum informatycznym oferuje przekrojową wiedzę z wielu obszarów IT. Dlatego zaraz po ukończeniu szkoły można znaleźć pracę w serwisach komputerowych, czy telefonów komórkowych. Nabyte umiejętności web-designerskie umożliwią tworzenie prostych stron internetowych, a rozwój w tej dziedzinie szybko zaowocuje etatem w agencji reklamowej.

Zagraniczne koncerny – kariera IT

Technik informatyk jest atrakcyjnym pracownikiem dla zagranicznych koncernów branży IT, które coraz częściej inwestują w centra konstrukcyjne i fabryki zlokalizowane w Polsce. Stosunkowo tania siła robocza oraz wysoki poziom profesjonalizmu naszych specjalistów przyciągają inwestorów.

W najlepszej sytuacji będą ponownie najzdolniejsi absolwenci techników informatycznych, których przedstawiciele koncernów wyłapią tuż po ukończeniu nauki. Zdarza się nawet, że taki technik informatyki otrzymuje stypendium finansowane przez koncern. Jeśli tylko ukończy odpowiedni kierunek studiów może liczyć na bardzo lukratywne kontrakty.

Praca zdalna

Umiejętności programowania w językach wysokiego poziomu dają możliwość znalezienia pracy zdalnej, czyli wykonywanej w domu. Technik informatyk może być wolnym strzelcem, realizującym dorywcze zlecenia, ale może również mieć stałą posadę i pracować na odległość w godzinach i miejscach, które sam wybierze.

Często absolwenci technikum informatycznego zakładają firmy świadczące usługi z branży IT. Nie do przecenienia okazują się wtedy klasowe znajomości, bowiem zdarza się, że biznes zakładają koledzy ze szkoły, których zainteresowania idealnie się uzupełniają.

Technik informatyk

Szukając takiego stanowiska w jednym z dużych miast wojewódzkich np. w Łodzi (technik informatyk Łodź), trafia się na stronę Technikum Informatycznego w Łodzi przy ulicy Rewolucji 1905 r. nr 52. Program nauczania daje solidne podstawy do kontynuacji nauki na wyższych uczelniach. Duża ilość zajęć praktycznych gwarantuje przyswojenie wiedzy w stopniu umożliwiającym rozpoczęcie pracy zawodowej zaraz po ukończeniu technikum. Technikum Informatyczne Łódź zapewnia zdobycie zawodu w branży, która od wielu lat notuje znaczące wzrosty wynagrodzeń i jest doskonałą inwestycją we własną przyszłość.

Dowiedz się więcej na temat: bezrobocie – czym jest?