Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Nauka

Jak przygotować się do roku szkolnego?

Jak przygotować się do roku szkolnego?

Koniec wakacji dla młodych ludzi oznacza przede wszystkim to iż minął czas błogiego lenistwa i pora wrócić do nauki a przynajmniej podjąć taka próbę w przekonywujący sposób. Jest to niewątpliwie przyczyna rosnącego niezadowolenia, trudno jest wysiedzieć w ławkach kiedy na dworze jet jeszcze ciepło i słonecznie. Jednak ciężary i trudy z którymi mierzą się sami uczniowie są drobinką zaledwie w porównaniu do tego co przeżywają ich rodzice i opiekunowie.

Jak przygotować się do roku szkolnego? – Zakup książek i podręczników

Świadomi tego iż kolejne podręczniki zeszyty i inne akcesoria szkolne wykopią sporą dziurę w domowym budżecie. Niektórzy z rodziców starają się zapobiegliwie stworzyć wcześniej rezerwę, właśnie w celu wykorzystania w najbardziej gorącym okresie przygotowań. Jednak same wydatki to zaledwie jeden z aspektów sierpniowej gorączki, zupełnie innym jest faktyczne polowanie na podręczniki. Okazuje się że ci którzy czekają na ostatnia chwilę mogą się przekonać że niestety danej pozycji zwyczajnie zabrakło. Trudno jest ustalić po czyjej stronie leży „wina” czy bardziej wydawnictw które nie są zdolne wydać wystarczającej ilości podręczników czy może szkół które zmieniają zdanie co do wymogów. Bez względu kto bardziej przyczynia się do takiej sytuacji, uczniowie i ich rodzice tkwią w długich kolejkach przez całe godziny albo organizują akcję między członkami rodziny i znajomymi tak by wszystko dało się załatwić.

Odpoczynek przed rozpoczęciem szkoły

Wiele osób powtarza, że tego chaosu wywołującego stres można by w bardzo prosty sposób uniknąć. Jednak odpowiednie instytucje nie spieszą się z działaniem. Wakacje dla każdego ucznia to raj, który powinien trwać co najmniej trzy razy tyle, co trwa prawdziwie. Oczywiście jest to niemożliwe i nic nie zapowiada, żeby w przyszłych latach nadeszły takie zmiany. Jednak mimo wszystko, te dwa miesiące leniuchowania pozwalają nam odetchnąć i dobrze się zrelaksować. Jednym okres ten mija bardzo szybko, innym znowu powoli. Lipiec jest lepszym miesiącem do odpoczynku, gdyż pod koniec mamy świadomość tego, że czeka nas jeszcze drugi taki sam miesiąc, jednak w sierpniu, myślimy praktycznie tylko o szkole i liczymy dni do rozpoczęcia, które tak szybko nam upływają.

Zatem każdy z nas powinien wyszaleć się na całego i zrobić to, o czym marzył przez cały rok szkolny właśnie w wakacje, by nie myśleć już o tym w roku szkolnym, który powinien nas przyciągnąć do nauki i zmobilizować do dobrych ocen. Jak jest naprawdę sami doskonale wiemy, najlepsze są pierwsze dni, kiedy to po długim czasie spotykamy znajomych i wymieniamy się z nimi historiami, później znów nadchodzi monotonia.