Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

NaukaPoradnik

Najważniejsze pomoce do gimnastyki korekcyjnej w szkole

Najważniejsze pomoce do gimnastyki korekcyjnej w szkole

Gimnastyka korekcyjna w szkole to szansa na to, aby młodzież oraz dzieci mogły cieszyć się prawidłową, zdrową postawą. Godziny spędzane w pozycji siedzącej oraz brak ruchu nie sprzyjają zdrowiu kręgosłupa i mięśni. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby w placówkach szkolnych znalazły się akcesoria sportowe, dzięki którym nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia mające na celu korektę wady postawy.

Zajęcia korekcyjne – jaki jest ich cel?

Zajęcia takie uważane są za fundament profilaktyki, jeżeli chodzi o zapobieganie wadom postawy. Oprócz tego przynoszą imponujące efekty w zakresie korygowania problemów z kręgosłupem czy napięciem mięśniowym.

Skolioza, kifoza, lordoza czy stopy szpotawe to tylko niektóre z problemów, które można wyeliminować lub zminimalizować dzięki gimnastyce korekcyjnej. Jednak aby tak się stało, potrzebne są regularne ćwiczenia oraz specjalne pomoce do gimnastyki korekcyjnej.

Jakie przyrządy są niezbędne na sali do gimnastyki korekcyjnej?

Przyrządy do ćwiczeń korekcyjnych zwykle nie są zbyt skomplikowane. Mimo tego ich wykorzystywanie jest zbawienne podczas walki z wadami postawy.

Labirynty na nogę to zarówno atrakcyjna dla najmłodszych, jak i skuteczna pomoc do ćwiczenia mięśni stóp i wspierania rozwoju koordynacji ruchowej. Zestawy do balansowania są stworzone z myślą o treningu całego ciała i nauce równowagi. Natomiast woreczki z grochem, które można podnosić przy pomocy palców stóp to niezawodne przyrządy do korygowania wad takich jak stopy końsko-szpotawe.

Niezastąpione są również piłki z wypustkami. Powinny mieć one różną wielkość, dzięki czemu mogą z nich korzystać dzieci w wielu kategoriach wiekowych. Piłki takie są przydatne do korygowania wad postawy oraz prowadzenia przez nauczycieli profilaktyki schorzeń kręgosłupa. Sprawdzają się do tego również dmuchane fasolki czy wałki.
Pomoce dla dzieci, które wymagają rehabilitacji i ćwiczeń ze względu na problemy z postawą ciała, to także kolorowe tunele, worki czy pachołki. Dzięki takim przyrządom doświadczony terapeuta będzie w stanie zaplanować i wdrożyć zestaw skutecznych ćwiczeń.

Na wyposażenie sali, w której mają odbywać się tego typu zajęcia, muszą składać się także materace. To one zapewniają bezpieczeństwo podczas wykonywanych ćwiczeń oraz tworzą przestrzeń do realizacji programu rehabilitacyjnego. Pomoce do gimnastyki korekcyjnej to też specjalnie zaprojektowane wałki sensoryczne, z wypustkami oraz elastyczne ekspandery.

Bogate wyposażenie sali gimnastycznej daje szerokie pole do popisu nauczycielom wychowania fizycznego, terapeutom oraz rehabilitantom. Tym samym specjalistyczne przyrządy stwarzają idealne warunki dla dzieci, aby mogły one kształtować prawidłową postawę, koordynację ruchową oraz korygować wady kręgosłupa czy kończyn.

Zapraszamy do sklepu MojeBambino.pl – znajdziesz tam profesjonalne akcesoria do gimnastyki korekcyjnej prowadzonej w szkole.