Scholaris

Szkolenia, Psychologia, Języki Obce

Nauka

Druga edycja Maturalnego Maratonu Matematycznego

Druga edycja Maturalnego Maratonu Matematycznego

Już 5 października 2020 rusza druga edycja Maturalnego Maratonu Matematycznego organizowanego przez Łysego od Matmy.

Na czym polega Maturalny Maraton Matematyczny? Polega na wykonaniu przez uczestników Maratonu 30 arkuszy maturalnych z matematyki – poziom podstawowy.. Arkusze wysyłane są regularnie, raz w tygodniu o tej samej porze. Zawsze w ten sam, jeden z góry wyznaczony, dzień tygodnia i o tej samej godzinie – 5 rano. 

Zapisy i szczegóły: strona maratonu. https://maturalnymaratonmatematyczny.pl/ 

Razem z arkuszem uczestnik otrzymuje również kartę odpowiedzi, którą uzupełnia a po całkowitym wypełnieniu tej karty jest ona automatycznie sprawdzana przez system.

Dzięki temu uczestnik nie traci czasu na samodzielne porównywanie jego odpowiedzi z poprawnymi i zliczaniu punktów, bo system wykonuje to za niego. Maturzysta natychmiast poznaje swój wynik .Jeżeli zadanie zostanie wykonane błędnie uczestnik otrzymuje link do wideo z rozwiązaniem poprawnym tego zadania. Co oszczędza kolejny czas na szukanie poprawnego rozwiązania.

Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania przygotowania do matury jest regularność, ponieważ arkusze wysyłane są w stałym terminie uczestnik spodziewa się wiadomości na swojej skrzynce e-mail lecz może wykonać arkusz w dowolnym dla niego momencie co i tak nie zmienia faktu że za tydzień dostanie następny arkusz. A dzięki tym regularnym wiadomościom uczestnik będzie sam wiedział czy wywiązuje się z założeń Maratonu i czy dobrze przygotowuje się do matury. 

Istnieje jednak pewien mankament tego zautomatyzowanego przygotowania do matury. Otóż, są to zadania otwarte. Sprawdzenie ich przez system nie jest już takie oczywiste i w Maturalnym Maratonie Matematycznym jest to rozwiązane w oparciu o samoocenę uczestnika. Polega to na tym że wypełniając kartę odpowiedzi uczestnik sam widzi co napisał w zadaniu otwartym. I z pewnością wie, czy wynik jest raczej dobry czy raczej mu nie poszło lub też nie napisał nic dzięki temu stopniuje ilość punktów które będą przyznane w rozliczaniu w wyniku i w momencie gdy pojawia się nawet najmniejszy ubytek w rozwiązaniu otrzymuje wideo z poprawnym rozwiązaniem dzięki czemu możecie się upewnić czy faktycznie postępował tak jak powinien.

Mimo tego wyżej wspomnianego mankamentu Maturalny Maraton Matematyczny jest wyjątkowym sposobem na przygotowanie się do matury. Skorzystać może z niego uczeń w każdej lokalizacji mówiący po polsku. 

Oraz ostatnia kwestia to koszt uczestnictwa w maturalnym Maratonie Matematycznym. Zapisy podzielone są na dwie tury:  do 15 września wpisowe wynosi 49 zł natomiast od 16 września do rozpoczęcia Maratonu wpisowe wynosi już 99 zł. Może się wydawać dużo lecz biorąc pod uwagę ilość arkuszy które w czasie Maratonu będą przesłane, przypominamy łącznie 30 sztuk, to jednak cena jest naprawdę skromna i przystępna gdyż zakładając że zrobimy jeden arkusz na prywatnych lekcjach czyli korepetycjach z matematyki to zyskujemy minimum 1400 zł a zatem cena jest atrakcyjna.